Istraživanje reprezentacija međukulturnih kontakata u češkim putopisnim tekstovima iz Sredozemlja do 1918. godine uz korištenje alata digital humanities
Druga po redu radionica “Korištenje digitalnih alata u prevođenju putopisnih tekstova”

Dana 27. ožujka 2024. u sklopu znanstvenog projekta DIGEOCAT & Lib. održana je druga po redu radionica “Korištenje digitalnih alata u prevođenju putopisnih tekstova”, namijenjena za studente diplomskog studija bohemistike. Studenti su na radionici nastavili s prevođenjem putopisa J. V. Friča Z pokořeného Cařihradu (1876) te diskutirali o mogućnostima i važnosti digitalne kartografije prilikom prevođenja putopisne literature.